Implant zębowy, czyli co?

Czym tak naprawdę jest implant?

Implant to tak naprawdę sztuczny korzeń zęba wykonany z czystego tytanu, który jest obojętny dla organizmu pacjenta. Ten sztuczny korzeń utrzymuje koronę zęba. Może być obudowany jedną koroną lub kilkoma, a wielokrotnie wykonuje się na nim mocowanie protezy.

Atuty zastosowania implantów zębowych

Głównymi atutami implantów są trwałość oraz niezawodność. Nie ma lepszej alternatywy dla usuniętych zębów. Tradycyjne protezy zębowe są niewygodne oraz niehigieniczne. Istotne jest również to, że korona zęba umieszczona na implancie dobierana jest z ogromną precyzją tak, aby nowy ząb był jak najbardziej podobny do pozostałych. Kolejną zaletą implantów zębowych jest materiał, z którego są wykonane. Jak już wspomnieliśmy, tytan jest obojętny dla naszego organizmu i, co najważniejsze, nie alergizuje. Ponadto założenie implantów nie powoduje konieczności szlifowania pozostałych zębów.

Implanty zębowe wszczepione zostają na długie lata. Jeżeli będziemy dbać o higienę jamy ustnej oraz na bieżąco usuwać kamień nazębny, możemy być pewni, że nowe zęby posłużą nam przez długie lata.

Najczęstsze obawy związane z implantami zębowymi

Najczęstszymi obawami związanymi z założeniem implantów zębowych są te związane z bólem. Podkreślamy, że cały zabieg wykonywany jest pod wpływem znieczulenia. Warto również wiedzieć, że implant może wszczepiany tuż po usunięciu naszego własnego zęba stałego. Konieczność wygojenia się miejsca usuniętego zęba i odczekanie kilku miesięcy zanim zdecydujemy się na implant jest powszechnie panującym mitem.

Wszczepienie implantu zębowego a finanse

Wszczepienie pojedynczego implantu zębowego to już spory wydatek, a co dopiero kiedy potrzebujemy ich kilku… Niestety, to innowacyjne rozwiązaniem problemu związanego z brakami w uzębieniu jest kosztowne. Jednak wiele klinik w dużych miastach takich jak Kraków, posiada w swojej ofercie raty na zabiegi. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie dysponują dużą gotówką. Wszczepienie pojedynczego implantu to wydatek od 2500 zł do 4000 zł.

Sprawdź http://www.dentalimplantspoland.international/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *