Jakie oprawki do twarzy podłużnej?

Wybierając codzienne ubrania czy dodatki, raczej wiemy co nam pasuje, a czego warto unikać. W przypadku okularów korekcyjnych czy przeciwsłonecznych sprawa nie zawsze jest tak oczywista, ponieważ na to jak wyglądamy w oprawkach – ma wpływ wiele czynników. Co warto wiedzieć?

Przede wszystkim należy wiedzieć jaki mamy kształt twarzy, żeby dopasować najlepsze dla nas okulary czy to przeciwsłoneczne, czy korekcyjne. Każdemu bowiem pasuje zupełnie coś innego i nie we wszystkich modelach okularów będziemy wyglądać równie korzystnie, a o to przecież najbardziej nam chodzi.

Okrągłe oprawki

Osobom o podłużnym kształcie twarzy rekomendowane są wszelkie oprawy, które sprawią, że twarz będzie bardziej poszerzona. Jeśli masz taką buzię – czuj się wolny w wyborze okrągłych oprawek do okularów, tzw. oversized jak w modelu Solano SS 20748 A czy Ray-Ban® 3582V 2945 51, a także awiatorów takich jak np. Ray-Ban® 3647 001/4O 51. Dzięki takim oprawkom optycznie skrócisz swoją twarz, czyniąc ją bardziej symetryczną i regularną.

Obecnie wybór oprawek jest na tyle szeroki, że bez problemu powinnaś wybrać okulary najbardziej pasujące do Twojego kształtu twarzy i jej oprawy. Nawet jeśli masz już jakiś zawężoną grupę oprawek pasujących do Ciebie.

Kolor opraw

Ponadto musisz pamiętać też, że każdy model może mieć różne rozmiary soczewek okularowych, ponieważ nawet jeśli Twoja twarz jest podłużna, ale masz drobną posturę ciała – powinnaś szukać mniejszych oprawek o okrągłym kształcie.

Ważnym elementem jest również odcień oprawek. Jeśli bowiem mamy delikatne rysy twarzy, ważne to, aby okulary nas nie przytłoczyły i nie stłamsiły naszej urody. Jeśli z kolei jest odwrotnie i nasze rysy twarzy są ostre, możemy zdecydować się na oprawki ciemniejsze. Pomogą one odwrócić uwagę od tych cech naszej urody i złagodzić rysy twarzy.

Pamiętajmy, że okulary będą częścią naszej codziennej garderoby i mogą być jej świetnym uzupełnieniem. Oprócz wiedzy, w jakich okularach będzie nam do twarzy, ma nam być przede wszystkim wygodnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *