Opieka stomatologiczna

Zdrowie każdego człowieka zaczyna się w jamie ustnej. Od dziecka należy dbać o pielęgnację zębów. Szczoteczka do zębów, nici i szczoteczki międzyzębowe powinny być akcesoriami używanymi na co dzień, a regularne wizyty kontrolne u dentysty na stałe wpisane w kalendarz. Co zrobić, gdy mimo dbałości o zęby konieczne jest ich leczenie?

Klinika stomatologiczna

W przypadku problemów z zębami jedynym wyjściem jest udanie się do kliniki dentystycznej, gdzie stomatolog Kraków profesjonalnie zajmie się ich leczeniem. Po wstępnym zbadaniu można tu zasięgnąć porady co do wyleczenia ubytków próchniczych, wymiany przebarwionych wypełnień, korekty zgryzu, leczenia paradontologicznego, czy uzupełnienia brakujących zębów. Każda klinika zatrudnia wielu lekarzy specjalistów, co daje pewność, że leczenie będzie przeprowadzone według wysokich standardów i przy wykorzystaniu najnowszych urządzeń i aktualnych terapii.

Leczenie zapoczątkuje usunięcie kamienia nazębnego i piaskowanie zębów. W dalszej kolejności zostaną usunięte nieszczelne i przebarwione wypełnienia. Jeśli to konieczne, lekarz paradontolog zajmie się leczeniem przyzębia, a endodontolog przeprowadzi leczenie kanałowe.

Możliwości współczesnej stomatologii

Po etapie wstępnym stomatolog Kraków zajmie się korektą zgryzu przy użyciu niewidzialnych nakładek, a także uzupełnieniem braków zębowych przez wykonanie mostów czy wstawienie implantów. Te ostatnie są droższym rozwiązaniem, na które trzeba zaplanować kilka miesięcy, gdyż kość często wymaga odbudowy przy zastosowaniu materiałów kościozastępczych.

Stomatologia w Polsce jest na wysokim, światowym poziomie. Wystarczy znaleźć zaufanego stomatologa, który w profesjonalny sposób zadba o zęby pacjenta.

Czytaj więcej na https://luxdentica.pl/